12 лютого 2016  року Кулик Майя Олегівна, керівник міжнародних проектів ГО «Всеукраїнська Демократична дія» виступила з доповіддю  «Гендерні аспекти в роботі з ВПО» під час проведення  круглого столу  на тему: «Жінка і силові загрози у сучасному світі» у місті Черкаси.

Захід організовано Центром  ґендерних досліджень та комунікацій Черкаського національного університету  ім. Б. Хмельницького. До початку зустрічі учасники круглого столу змогли оглянути в фойє розгорнуту фотовиставку «Жінки і конфлікт в Україні», ініціатором проведення якої на Черкащині є Фонд Народонаселення ООН в Україні та Український жіночий фонд.

Засідання круглого столу розпочалось з перегляду кінострічки «Жінки на війні», яка дуже вразила учасників і після перегляду якою, було дуже складно почати обговорення. В стрічці  показані непрості долі українських  жінок, які на своїх тендітних  плечах на рівні з чоловіками несуть всі тяготи війни і захищають нас та нашу державу.

Сучасним українським жінкам випала нелегка доля — жити у час збройного конфлікту, який розгорівся на Сході України. Саме про ці, нові, реалії говорили учасниці зустрічі.

Директор Центру ґендерних досліджень Наталія Земзюліна розповіла про цінності сучасного суспільства. За її словами, це — Людина, Батьківщина та Громада. Усвідомлення цього та наповнення усвідомлення реальним змістом, на думку Наталії Іванівни, має стати основою для миру в Україні.

Гостру дискусію викликало питання безпосередньої участі жінок у збройних конфліктах. Інна Лубко, доцент кафедри державно-правових дисциплін ЧНУ дослідила зарубіжний та вітчизняний досвід. Думки учасниць круглого столу розділилися. Хтось переконував, що жінка має право стати воїном, якщо вона має таке бажання. Інші заперечували: це призведе до фемінізації чоловіків та до маскуленізації жінок.

Тарас Шевченко, студент ІV курсу ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького, безпосередній учасник АТО, поділився власними спогадами щодо жінок, які зі зброєю в руках воювали поряд з ним на передовій. Познайомившись із жінками-бійцями, справжніми героїнями,  він  кардинально змінив думку щодо ролі жінки і її участі жінок у військових конфліктах.
¨За інформацією з наукових джерел у антитерористичній операції на сході України вже взяли участь 938 жінок – військових. Але це – лише в регулярних частинах (без добровольчих батальйонів).¨Загалом службу у ЗСУ наразі проходить близько 14,5 тисячі жінок-військових. Ще 30,5 тисячі працюють у Збройних силах. Близько двох тисяч жінок – офіцери, 35 із них перебувають на керівних посадах у Міноборони, Генштабі та ЗСУ. офіцерів-жінок близько 900, з яких старших офіцерів – одиниці. У Збройних силах України не має жодної жінки-генерала.¨Сьогодні жінки масово йдуть до армії. Попри те, що фізично витрачати стільки ж часу на навчання, стройову, фізичну підготовку, що й чоловіки, їм важче. В армії немає розмежування за статтю – усі військовослужбовці.¨Велику увагу учасники круглого столу приділили аспектам реалізації ґендерної  політики в Черкаській області, особливостями роботи з внутрішньо переміщеними особами, обмінялись думками та домовились про співпрацю для вирішення болючих проблем сьогодення.15 лютого 2016 року в Уманському державному національному університеті ім. П. Т.Тичини відбувся тренінг «Будь медіаграмотним» організований ГО «Всеукраїнська Демократична дія» в рамках Програми медіаграмотності для громадян за підтримки Глобального фонду миру та безпеки, Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada), у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, IREX та StopFake.
Захід був націлений на тих студентів, які хочуть вільно орієнтуватися в інформаційному просторі, селективно та безпечно споживати інформаційний продукт, вміти виявляти та протистояти фейкам і маніпуляціям.
У заході взяли участь 30 студентів другого курсу факультету соціальної та психологічної освіти університету.
Під час тренінгу студенти дізнались про:
– різницю між інформуванням та пропагандою;
– маніпуляцією та боротьбою з нею;
– мовою ворожнечі та стереотипами як засобами маніпуляції.

Учасники отримали базові знання у сфері медіа,  інструменти перевірки інформації та критичного мислення, ознайомились з розповсюдженими видами маніпуляцій і пропаганди.
У ході спілкування студенти дізналися багато цікавого про себе, як користувача та споживача, самостійно визначили різницю між поняттями «інформування» та «пропаганда»,  дізналися про те, як маніпулює свідомістю громадян телебачення та навчилися визначати фейкові новини у соцмережах від правдивої інформації, самостійно створювали стрічку ранішніх та вечірніх новин.
Цікаво, що основним джерелом достовірної інформації студенти вважали до началу тренінгу Інтернет і телеканал СТБ. Але вже на кінці занять думка аудиторії змінилась, студенти вважають, що тепер вони постійно будуть перевіряти інформацію з тих джерел, яким вони довіряють.
Особливо важливо, що майбутні психологи і соціальні педагоги зможуть передати отримані знання своїм однокурсникам. Адже, якщо навчити молодих людей простих і корисних навичок аналізу інформації, то вони самі формуватимуть попит на правдиву інформацію, зможуть самостійно протистояти пропаганді, брехні та маніпуляціям.¨Організатори тренінгу ГО «Демократична дія», і я тренер Кулик Маіна, отримали велике задоволення від спілкування зі студентами, майбутніми психологами і соціальними педагогами факультету  Уманського педагогічного університету ім. П. Тичини, і вже плануємо наступні зустрічі, так як тема медіаграмотності дуже актуальна і неоднозначна.¨

До майбутніх зустрічей!

		
Scroll Up