Ulti Clocks content

На головну

General facts about Joomla!

Доповідь «Гендерні аспекти в роботі з ВПО»

There are no translations available.

12 лютого 2016  року Кулик Майя Олегівна, керівник міжнародних проектів ВГО «Демократична дія» виступила з доповіддю  «Гендерні аспекти в роботі з ВПО» під час проведення  круглого столу  на тему: «Жінка і силові загрози у сучасному світі» у місті Черкаси.

Захід організовано Центром  ґендерних досліджень та комунікацій Черкаського національного університету  ім. Б. Хмельницького. До початку зустрічі учасники круглого столу змогли оглянути в фойє розгорнуту фотовиставку «Жінки і конфлікт в Україні», ініціатором проведення якої на Черкащині є Фонд Народонаселення ООН в Україні та Український жіночий фонд.

Засідання круглого столу розпочалось з перегляду кінострічки «Жінки на війні», яка дуже вразила учасників і після перегляду якою, було дуже складно почати обговорення. В стрічці  показані непрості долі українських  жінок, які на своїх тендітних  плечах на рівні з чоловіками несуть всі тяготи війни і захищають нас та нашу державу.

Сучасним українським жінкам випала нелегка доля — жити у час збройного конфлікту, який розгорівся на Сході України. Саме про ці, нові, реалії говорили учасниці зустрічі.

Директор Центру ґендерних досліджень Наталія Земзюліна розповіла про цінності сучасного суспільства. За її словами, це — Людина, Батьківщина та Громада. Усвідомлення цього та наповнення усвідомлення реальним змістом, на думку Наталії Іванівни, має стати основою для миру в Україні.

Гостру дискусію викликало питання безпосередньої участі жінок у збройних конфліктах. Інна Лубко, доцент кафедри державно-правових дисциплін ЧНУ дослідила зарубіжний та вітчизняний досвід. Думки учасниць круглого столу розділилися. Хтось переконував, що жінка має право стати воїном, якщо вона має таке бажання. Інші заперечували: це призведе до фемінізації чоловіків та до маскуленізації жінок.

Тарас Шевченко, студент ІV курсу ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького, безпосередній учасник АТО, поділився власними спогадами щодо жінок, які зі зброєю в руках воювали поряд з ним на передовій. Познайомившись із жінками-бійцями, справжніми героїнями,  він  кардинально змінив думку щодо ролі жінки і її участі жінок у військових конфліктах.

За інформацією з наукових джерел у антитерористичній операції на сході України вже взяли участь 938 жінок - військових. Але це – лише в регулярних частинах (без добровольчих батальйонів).

Загалом службу у ЗСУ наразі проходить близько 14,5 тисячі жінок-військових. Ще 30,5 тисячі працюють у Збройних силах. Близько двох тисяч жінок – офіцери, 35 із них перебувають на керівних посадах у Міноборони, Генштабі та ЗСУ. офіцерів-жінок близько 900, з яких старших офіцерів – одиниці. У Збройних силах України не має жодної жінки-генерала.

Сьогодні жінки масово йдуть до армії. Попри те, що фізично витрачати стільки ж часу на навчання, стройову, фізичну підготовку, що й чоловіки, їм важче. В армії немає розмежування за статтю – усі військовослужбовці.

Велику увагу учасники круглого столу приділили аспектам реалізації ґендерної  політики в Черкаській області, особливостями роботи з внутрішньо переміщеними особами, обмінялись думками та домовились про співпрацю для вирішення болючих проблем сьогодення.

 

 

 

 

 

 

Тренінг «Будь медіаграмотним»

There are no translations available.

15 лютого 2016 року в Уманському державному національному університеті ім. П. Т.Тичини відбувся тренінг «Будь медіаграмотним» організований ВГО «Демократична дія» в рамках Програми медіаграмотності для громадян за підтримки Глобального фонду миру та безпеки, Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada), у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, IREX та StopFake.
Захід був націлений на тих студентів, які хочуть вільно орієнтуватися в інформаційному просторі, селективно та безпечно споживати інформаційний продукт, вміти виявляти та протистояти фейкам і маніпуляціям.
У заході взяли участь 30 студентів другого курсу факультету соціальної та психологічної освіти університету.
Під час тренінгу студенти дізнались про:
- різницю між інформуванням та пропагандою;
- маніпуляцією та боротьбою з нею;
- мовою ворожнечі та стереотипами як засобами маніпуляції.

Учасники отримали базові знання у сфері медіа,  інструменти перевірки інформації та критичного мислення, ознайомились з розповсюдженими видами маніпуляцій і пропаганди.
У ході спілкування студенти дізналися багато цікавого про себе, як користувача та споживача, самостійно визначили різницю між поняттями «інформування» та «пропаганда»,  дізналися про те, як маніпулює свідомістю громадян телебачення та навчилися визначати фейкові новини у соцмережах від правдивої інформації, самостійно створювали стрічку ранішніх та вечірніх новин.
Цікаво, що основним джерелом достовірної інформації студенти вважали до началу тренінгу Інтернет і телеканал СТБ. Але вже на кінці занять думка аудиторії змінилась, студенти вважають, що тепер вони постійно будуть перевіряти інформацію з тих джерел, яким вони довіряють.
Особливо важливо, що майбутні психологи і соціальні педагоги зможуть передати отримані знання своїм однокурсникам. Адже, якщо навчити молодих людей простих і корисних навичок аналізу інформації, то вони самі формуватимуть попит на правдиву інформацію, зможуть самостійно протистояти пропаганді, брехні та маніпуляціям.
Організатори тренінгу ВГО «Демократична дія», і я тренер Кулик Маіна, отримали велике задоволення від спілкування зі студентами, майбутніми психологами і соціальними педагогами факультету  Уманського педагогічного університету ім. П. Тичини, і вже плануємо наступні зустрічі, так як тема медіаграмотності дуже актуальна і неоднозначна.
До майбутніх зустрічей!.

 

 

Тренінг «Проєвропейська свідомість сільських громад – шлях реформування країни» 9-10 жовтня 2017 року Херсон

There are no translations available.

9-10 жовтня 2017 року у місті Херсон відбувся тренінг на тему «Проєвропейська свідомість громад – шлях реформування країни», який провела громадська організація «Всеукраїнська Демократична дія» в рамках проекту «Просування реформ в регіони» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейської правди» за підтримки Європейського Союзу.

Учасниками стали представники фермерських господарств та кооперативів, об’єднаних територіальних громад, районних державних адміністрацій та місцевих органів управління, а також громадських організацій та ЗМІ.

З боку експертів були залучені Олександр Паливода – директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації; Віктор Пелих – член-кореспондент Національної академії аграрних наук; Іван Заєць – екс-міністр екології та природних ресурсів України, член правління Асоціації фермерів та приватних землевласників України; Сергій Джердж – віце-президент ВГО «Демократична дія»; Ольга Озерян – тренерка, Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України; Валерій Бондарчук – експерт з питань стратегічного планування та розробки законодавства проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні»; Діана Короткевич – головний спеціаліст відділу розвитку фермерства та приватного сектору на селі Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства України; Ігор Охріменко – професор  Київського кооперативного інституту бізнесу і права; Юрій Оглашенний – експерт проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».

В процесі тренінгу розглядалися питання сільського розвитку; можливостей для регіонів у зв’язку із імплементацією Угоди про асоціацію України та ЄС; реформування сільського господарства; державної політики сільського господарства; якості та безпечності сільськогосподарської продукції.

Під час 2-х денного тренінгу були проведені практичні заняття щодо аналізу спроможності сільських громад щодо створення зони вільної торгівлі сільськогосподарськими товарами та моделювання карти сільських територій для удосконалення агровиробництва.
Ряд учасників представили свої власні історії успіху, що викликало неабиякий інтерес у присутніх.

За результатами тренінгу усі учасники отримали сертифікати з підтвердженням здобутих навичок, а експерти розширили поле потенційної співпраці та налагодили цікаві і корисні комунікації.

herson_9-10_10_1herson_9-10_10_10herson_9-10_10_11herson_9-10_10_12herson_9-10_10_13herson_9-10_10_14herson_9-10_10_15herson_9-10_10_16herson_9-10_10_17herson_9-10_10_18herson_9-10_10_19herson_9-10_10_2herson_9-10_10_3herson_9-10_10_4herson_9-10_10_5herson_9-10_10_6herson_9-10_10_7herson_9-10_10_8herson_9-10_10_9

   

Тренінг «Проєвропейська свідомість сільських громад – шлях реформування країни» відбувся 12-13 вересня 2017 року на Миколаївщині

There are no translations available.

12-13 вересня 2017 року в місті Миколаєві відбувся тренінг «Проєвропейська свідомість сільських громад – шлях реформування країни» в конференц-залі  готелю «Рейкарц Рівер Миколаїв». Даний захід провела Громадська організація «Всеукраїнська Демократична дія» за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейської правди» в рамках реалізації проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується Європейським Союзом.

Учасниками 2-денного тренінгу стали фермери, активісти сільських громад, що проживають у Миколаївській області, а також журналісти місцевих ЗМІ, представники органів державної влади, що опікуються сільським господарством.

Серед виступаючих промовців та тренерів відзначимо наступних експертів:
Олена ПІСКУН – директор департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації;
Наталія СВІДЕРСЬКА – віце-президент ГО «Всеукраїнська Демократична дія», керівник проекту;
Тетяна ШАРКО – головний спеціаліст відділу розвитку фермерства та приватного сектору на селі Міністерства аграрної політики та продовольства України;
Сергій ДЖЕРДЖ – віце-президент ГО «Всеукраїнська Демократична дія», к.п.н.;
Іван ЗАЄЦЬ – екс-міністр екології та природних ресурсів України, народний депутат України попередніх скликань;
Валерій БОНДАРЧУК – експерт з питань стратегічного планування та розробки законодавства  проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні»;
Ольга ОЗЕРЯН – тренер, Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України;
Валерій ГОРЛАЧУК – доктор економічних наук, професор кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили;

Були обговорені наступні теми:
-    Угода про асоціацію України з ЄС. Можливості для сільського господарства в регіонах;
-    Державна політика сільського господарства і розвиток сільських територій;
-    Реформування сільського господарства на засадах утвердження фермерського устрою;
-    Підхід LEADER до сільського розвитку. Місцеві групи дії;
-    Регіональна політика розвитку сільського господарства в Україні;

Підчас проведення дискусії, учасники активно висловлювали свою позицію, бачення і ремарки. Відбувався цікавий і відвертий діалог - як між учасниками та доповідачами по зазначених темах, так і між учасниками між собою. Всі відзначили практичну важливість та корисність обговорюваної тематики, а також необхідність продовження таких зустрічей для формування практичних кроків для розвитку сільського господарства, сільських територій, підприємництва, економічного росту та зростання добробуту людей на селі.

Відбулась цікава гаряча дискусія із розвитку сільських територій між практиками «від землі» та науковцями-«теоретиками». Всі дискусанти відзначили користь такого діалогу, в якому позиції різних груп зближуються, відбувається обмін досвідом та ідеями.

Проведено практичну  вправу  щодо проблемних питань в комунікації між представниками фермерських господарств, державними службовцями і представниками громад.

Також всі учасники тренінгу здійснювали моделювання карти сільської громади Миколаївщини. Чотири групи працювали над формуванням презентації «Презентуємо село нашої мрії». Відбулись презентації, в яких учасники експонували своє бачення села своєї мрії, села, в якому б хотіла залишатись, жити та працювати молодь.

Учасники у свої виступах відзначили, що Угода про асоціацію з ЄС у частині розвитку сільського господарства та розвитку сільських територій дає можливість застосувати європейські стандарти  і принципи для наших громад,  побудувати Європу у себе в дома.

Учасники заповнили анкети та опитувальники, в яких вказали своє відношення до тренінгу, його сильні та слабкі сторони, а також висловили ті теми, які вони хотіли б обговорити на таких заходах в подальшому.

На завершення всі учасники отримали сертифікати про проходження тренінгу та висловили побажання продовжувати і в подальшому такі навчання та дискусії.

Організатори та учасники висловили подяку всім хто долучився до організації та проведення заходу.

#Regions4Reforms

 

trening_micolayv_13092017_1trening_micolayv_13092017_10trening_micolayv_13092017_11trening_micolayv_13092017_12trening_micolayv_13092017_13trening_micolayv_13092017_14trening_micolayv_13092017_15trening_micolayv_13092017_16trening_micolayv_13092017_17trening_micolayv_13092017_18trening_micolayv_13092017_19trening_micolayv_13092017_2trening_micolayv_13092017_20trening_micolayv_13092017_21trening_micolayv_13092017_22trening_micolayv_13092017_23trening_micolayv_13092017_24trening_micolayv_13092017_3trening_micolayv_13092017_4trening_micolayv_13092017_5trening_micolayv_13092017_6trening_micolayv_13092017_7trening_micolayv_13092017_8trening_micolayv_13092017_9

 

Тренінг «Проєвропейська свідомість сільських громад – шлях реформування країни» 9-10 листопада 2017 року, Запоріжжя

There are no translations available.

9-10 листопада 2017 року у місті Запоріжжя відбувся тренінг на тему «Проєвропейська свідомість громад – шлях реформування країни», який провела ГО «Всеукраїнська Демократична дія» в рамках проекту «Просування реформ в регіони» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейської правди» за підтримки ЄС.

Учасниками стали представники фермерських господарств та кооперативів, об’єднаних територіальних громад, районних державних адміністрацій та місцевих органів управління, а також громадських організацій та ЗМІ.

З боку експертів були залучені Андрій ПОЛЯКОВ – в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької обласної державної адміністрації; Наталія СВІДЕРСЬКА – керівник проекту, віце-президент ГО «Всеукраїнська Демократична дія»; Діана КОРОТКЕВИЧ – головний спеціаліст відділу розвитку фермерства та приватного сектору на селі Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства України; Іван ЗАЄЦЬ – екс-міністр екології та природних ресурсів України, член правління Асоціації фермерів та приватних землевласників України; Сергій ДЖЕРДЖ – кандидат політичних наук, віце-президент ВГО «Демократична дія»; Ольга ОЗЕРЯН – тренерка, Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України; Юлія СЛИВА – кандидат технічних наук, доцент кафедри стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції, Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Під час тренінгу в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації Андрій Поляков зазначив: «Саме такі тренінги спонукають людей до діалогу. Ми маємо навчитися спільно розв’язувати  ті проблеми, які заважають наближатися Україні до європейських стандартів. Сьогодні ми маємо можливість отримати корисну інформацію про систему сертифікації, якість і безпечність сільськогосподарської продукції; про державну політику щодо розвитку сільських територій; можливості для сільських господарств у регіонах, які відкриває Угода про асоціацію України з ЄС; навчитися робити аналіз торгівельної спроможності сільгоспвиробників у рамках створення зони вільної торгівлі та інше».

Важливою є дискусія щодо розвитку сільських територій між практиками «від землі»,  науковцями-«теоретиками» та представниками влади,  обмін досвідом та ідеями, підвищення знань громадських активістів сільських громад у питаннях, пов’язаних з імплементацією Угоди про асоціацію Україна - ЄС з урахуванням регіональних особливостей та специфіки, сприяння збільшенню впливу громадськості на проведення проєвропейських реформ у регіонах. Під час тренінгу були проведені практичні заняття щодо аналізу спроможності сільських громад щодо створення зони вільної торгівлі сільськогосподарськими товарами та моделювання карти сільських територій для удосконалення агровиробництва.

Особливий інтерес та велику кількість запитань викликала тема: «Якість та безпечність сільськогосподарської продукції, що виробляється малими та середніми виробниками. Системи сертифікації». Учасники представили свої власні історії успіху, що викликало неабиякий інтерес у присутніх. Сертифікати з підтвердженням здобутих навичок були вручені всім учасникам, які налагодили потенційно корисні горизонтальні комунікації та розширили поле потенційної співпраці.

10112017_110112017_1010112017_1110112017_1210112017_1310112017_1410112017_1510112017_210112017_310112017_410112017_510112017_610112017_710112017_810112017_9

   

Page 1 of 3

 

© “Democratic Action” - All-Ukrainian Public Organization — all rights are protected