Ulti Clocks content

Події

Тренінг «Будь медіаграмотним»

15 лютого 2016 року в Уманському державному національному університеті ім. П. Т.Тичини відбувся тренінг «Будь медіаграмотним» організований ВГО «Демократична дія» в рамках Програми медіаграмотності для громадян за підтримки Глобального фонду миру та безпеки, Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada), у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, IREX та StopFake.
Захід був націлений на тих студентів, які хочуть вільно орієнтуватися в інформаційному просторі, селективно та безпечно споживати інформаційний продукт, вміти виявляти та протистояти фейкам і маніпуляціям.
У заході взяли участь 30 студентів другого курсу факультету соціальної та психологічної освіти університету.
Під час тренінгу студенти дізнались про:
- різницю між інформуванням та пропагандою;
- маніпуляцією та боротьбою з нею;
- мовою ворожнечі та стереотипами як засобами маніпуляції.

Учасники отримали базові знання у сфері медіа,  інструменти перевірки інформації та критичного мислення, ознайомились з розповсюдженими видами маніпуляцій і пропаганди.
У ході спілкування студенти дізналися багато цікавого про себе, як користувача та споживача, самостійно визначили різницю між поняттями «інформування» та «пропаганда»,  дізналися про те, як маніпулює свідомістю громадян телебачення та навчилися визначати фейкові новини у соцмережах від правдивої інформації, самостійно створювали стрічку ранішніх та вечірніх новин.
Цікаво, що основним джерелом достовірної інформації студенти вважали до началу тренінгу Інтернет і телеканал СТБ. Але вже на кінці занять думка аудиторії змінилась, студенти вважають, що тепер вони постійно будуть перевіряти інформацію з тих джерел, яким вони довіряють.
Особливо важливо, що майбутні психологи і соціальні педагоги зможуть передати отримані знання своїм однокурсникам. Адже, якщо навчити молодих людей простих і корисних навичок аналізу інформації, то вони самі формуватимуть попит на правдиву інформацію, зможуть самостійно протистояти пропаганді, брехні та маніпуляціям.
Організатори тренінгу ВГО «Демократична дія», і я тренер Кулик Маіна, отримали велике задоволення від спілкування зі студентами, майбутніми психологами і соціальними педагогами факультету  Уманського педагогічного університету ім. П. Тичини, і вже плануємо наступні зустрічі, так як тема медіаграмотності дуже актуальна і неоднозначна.
До майбутніх зустрічей!.

 

 

Сторінка 6 з 14

 

© “Демократична дія” - всеукраїнська громадська організація — всі права захищені