Ulti Clocks content

Події

Тренінг «Демократія та Мас-медіа», Дніпропетровськ

ВГО «Демократична дія» за сприяння Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні провела тренінг «Демократія та Мас-медіа» для журналістів, що представляють ЗМІ міста Дніпропетровська та районних центрів Дніпропетровської області.

Учасники тренінгу підвищували свою обізнаність у наступних напрямках: Як виграти інформаційну війну?; Медіа і тероризм; Інформаційна складова гібридної війни та етичні засади діяльності ЗМІ; Формування російськими ЗМІ образу ворога з України; ЗМІ і соціологія.

У заході взяли участь також д-р Детлеф Вольтер – Генеральний консул ФРН в Донецьку та Святослав Олійник – заступник голови Дніпропетровської ОДА.

Доктор Детлеф Вольтер – Генеральний консул ФРН в Донецьку, який тимчасово залишив окуповану територію і перебуває у Дніпропетровську зазначив, що Федеративна Республіка Німеччина підтримує Україну в її наполяганні дотримуватись послідовного виконання Мінських домовленостей. ФРН не визнає виборів на окупованих територіях і підтримує продовження дії економічних санкцій проти Росії через присутність російських військ на території України.

Святослав Олійник, як науковець зазначив, що 85% будь-якого інформаційного повідомлення ми сприймаємо в площині безсвідомого. Слова формують образ, який викликає в нас емоцію. Це використовують російські медійні технологи, які ведуть проти України інформаційну війну. Тому варто детально розібратись у впливі ЗМІ на особистість та на суспільство для того, щоб ефективно протидіяти інформаційному тероризму.

В якості експертів у заході взяли участь Богдан Червак - директор Департаменту інформаційної політики Державного комітету телебачення і радіомовлення України; Олег Джолос - генеральний директор Донецької ОДТРК;  Ірина Мацишина - доцент кафедри журналістики Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, к.п.н.; Віктор Топальський - начальник науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України, к.і.н.; Олександр Дєточка - старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України.

Начальник науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України Віктор Топальський зазначив, що російські ЗМІ формують образ ворога з України. Створення образу ворога з України включає:  звинувачення у розвалі СРСР, відході від братської дружби, розриві економічних та культурних відносин, формуванні міфів стосовно загрози росіянам з боку України, обґрунтуванні штучності України як держави, формуванні з росіян “наднації”, обґрунтування її “обраності”, історичного призначення, дискредитація політичного керівництва України, переписування історії, висміюванні української мови, традицій, державних символів.

Олександр Дєточка, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України, повідомив як правильно використовувати дані соціологічних опитувань у роботі ЗМІ, щоб сприяти поширенню об’єктивної інформації.

Захід висвітлювали чотири місцеві телекомпанії, а також друковані ЗМІ міста Дніпропетровська та Дніпропетровської області.
training_11 november 2014_dnipropetrovsk_1training_11 november 2014_dnipropetrovsk_2training_11 november 2014_dnipropetrovsk_3training_11 november 2014_dnipropetrovsk_4traininig_11 november 2014_dnipropetrovsk_10traininig_11 november 2014_dnipropetrovsk_11traininig_11 november 2014_dnipropetrovsk_12traininig_11 november 2014_dnipropetrovsk_13traininig_11 november 2014_dnipropetrovsk_14traininig_11 november 2014_dnipropetrovsk_5traininig_11 november 2014_dnipropetrovsk_6traininig_11 november 2014_dnipropetrovsk_7traininig_11 november 2014_dnipropetrovsk_8traininig_11 november 2014_dnipropetrovsk_9

 

Сторінка 9 з 14

 

© “Демократична дія” - всеукраїнська громадська організація — всі права захищені